Miralem Pjanic i shkroi një letër lamtumirëse për Juventusin pasi përfundoi transferimin e tij te Barcelona.

Marrëveshja u kompletuar për 60 milionë euo plus 5 milionë të tjera në bonuse, ndërsa Arthur Melo kaloi Torino për 72 milionë plus 10 milionë bonuse.

Edhe pse mesfushorët do të qëndrojnë me klubet e tyre aktuale për pjesën tjetër të sezonit 2019-20, Pjanic tashmë e shkroi fjalimin e tij të lamtumirës.

Ju pëlqen!

“Merr frymë, Mire, kjo është thënia që unë vazhdoj ta përsëris në mendje gjatë momenteve vendimtare të një ndeshje”, ka shkruar ai në Instagram.

“Kjo është ajo që unë vazhdoj të përsëris tani, ndërsa përpiqem të shkruaj atë që ndjej në këtë moment. Kam mbërritur katër vite më parë, kështu që mund të përpiqesha të fitoja gjithçka. Sepse edhe kur nuk e menaxhoni atë, një lojtar i Juventusit duhet të përpiqet gjithmonë”.

“Këto ishin katër vite intensive, me përvojë përkrah profesionistëve të shkëlqyeshëm, por mbi të gjitha miq të vërtetë, me të cilët ndava fitore dhe rekorde, por edhe humbje të hidhura në prag të triumfit”.

“Këto janë vite në të cilat jam pjekur si burrë dhe baba. Ky është qyteti ku Edin u rrit, duke u bërë tifozja më e madhe e këtij ekipi, dhe ku me familjen time ndërtuam kujtimet më të mira të jetës sonë”.

“Unë nuk mendoj se ndonjëherë mund t’ju falënderoj sa duhet, kështu:

“Faleminderit Familjes Agnelli. Faleminderit për të gjithë ata shokë të skuadrës që ndanë këtë udhëtim me mua. Faleminderit për të gjithë punonjësit dhe anëtarët e stafit, të cilët më ndihmuan të rritem. Faleminderit fansave që më bënë të ndjehem i veçantë çdo ditë”.

“Sepse nëse ka një gjë që kam mësuar, është se nuk ka kohë minimale në të cilën mund të biesh në dashuri. Në fund të ditës, është shumë e thjeshtë: ju e vishni këtë fanellë si një lëkurë të dytë, gjithmonë i jepni gjithçka, dhe kurrë nuk do të shkoni keq”.

“Tani nuk kemi shumë kohë për të humbur dhe ka kaq shumë për të fituar nga këtu deri në fund të sezonit”.

“Prandaj, merr frymë, Mire. Sepse ajo që sot mund të duket kaq e trishtueshme, nga nesër do të jetë një kujtim i mrekullueshëm që do të mbash në zemrën tënde për pjesën tjetër të jetës suaj”, ka përfunduar Pjanic.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!