Në vitin 2018, u njoftua se Maezawa do të ishte pasagjeri i parë privat që fluturonte rreth Hënës me SpaceX.

Çmimi që ai pagoi nuk u bë publik, por vetë Musk tha se ishin “shumë para”.

Misioni është planifikuar për në vitin 2023 dhe duhet të jetë udhëtimi i parë hënor me njerëz që nga viti 1972.

Lexo po ashtu:  PO 'NDËSHKON' MERKELIN? Tërheqja e trupave nga Gjermania: Republikanët kundër Trumpit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!