Në vitin 2018, u njoftua se Maezawa do të ishte pasagjeri i parë privat që fluturonte rreth Hënës me SpaceX.

Çmimi që ai pagoi nuk u bë publik, por vetë Musk tha se ishin “shumë para”.

Misioni është planifikuar për në vitin 2023 dhe duhet të jetë udhëtimi i parë hënor me njerëz që nga viti 1972.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.