“Rossoneri” e kanë vendosur çmimin për mesfushorin e tyre luftarak, të cilin e kërkojnë në Premierligë

Milani mund të heq dorë nga Franck Kessi gjatë janarit.

Sipas portalit italian, “Calciomercato”, “Rossoneri” mund ta shesin mesfushorin luftarak gjatë dimrit nëse e pranojnë një ofertë prej 30 milionë eurosh.

Ju pëlqen!

Wolverhamptoni është i interesuar për shërbimet e 23 vjeçarit.

Dhe, nëse klubi nga Premierliga e bën një ofertë të kënaqshme, atëherë futbollisti mund t’i japë fund eksperiencës në Serie A muajin e ardhshëm.

Kessie e ka realizuar një gol në 15 ndeshje në kampionatin italian këtë sezon.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.