Milani është duke shprehur interesim për të nënshkruar me mesfushorin e Burnleyt, Jeff Hendrick.

Hendrick ka kontratë me klubin anglez deri në verë të këtij viti dhe mund të transferohet në Milan si lojtar i lirë.

Bunrley ka pasur bisedime me mesfushorin për një rinovim të mundshëm dhe shpreson ta mbajë lojtarin në skuadër.

Ju pëlqen!

Ndërkohë, edhe disa skuadra angleze kanë shprehur interesim për reprezentuesin irlandez.

28-vjeçari kishte nënshkruar me Burnleyn nga Derby County në gusht të 2016-s, derisa ka regjistruar 139 paraqitje për klubin dhe ka shënuar 10 gola.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!