E vetmja marrëdhënie në të cilën mund të jetë të lumtur të dy partnerët, është ajo në të cilën emocioni nuk gjen vend dhe në të cilën asnjëri nga partnerët nuk e ka asnjë kërkesë mbi jetën ose lirinë e tjetrit.
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Milan Kundera (1929) është shkrimtar Çek i cili iku në ekzil në Franc në vitin 1975, librat e të cilit ishin të ndaluara në Çeko-Sllovakin e para revolucionit të Kadifenjtë. Ai e sheh veten si një shkrimtar francez dhe insiston se veprat e tij duhet të studiohen si letërsi franceze.
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.