Milani ka arritur në fund të marrë një fitore shumë të madhe 3-2 ndaj Udineses në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të në Serie A.

Ekipi i Stefano Piolit ka bërë dy rikthime gjatë ndeshjes për të marrë një fitore shumë të vlefshme ndaj Udineses.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Ante Rebic (48’, 90+) dhe Theo Hernandez (72’) për vendasit, ndërsa Jens Stryger Larsen (6’) dhe Kevin Lasagna (85’) për mysafirët.

Ju pëlqen!

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht sulmuesi kroat, Rebic, i cili pas dy gola u notua me 8.6.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për portierin Gianluigi Donnaruma që u vlerësua me notë 6.1.

Milan:

Udinese:

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.