Milaim Zeka, në një emision televiziv me fillim e fillon me batutë ku i bën për të qeshur publikun, edhe kësaj radhe bëri të njëjtën gjë.

Ndryshe, ai e filloi bisedën duke folur për të ndjerën, Nexhmije Pagarushën i cili shprehu ngushëllime dhe e kujtoj me fjalët më të mira, ku tha se është diamanti i Shqiptarisë.

Ju pëlqen!

Krahas kësaj, Zeka foli edhe për situatën politike për momentin në vend posaçërisht për koalicionin VV-LDK. Ai e vlerësoi ndryshimin e qeverisë dhe dha një mendim për Albin Kurtin.

Ndër të tjera ai tha: ‘Jo gjinja po edhe gjaja kanë më e u çudit çka ka me bo Albin Kurti’.

Lexo po ashtu:  Greqizimit i jugut të Shqipërisë/ Gjuha shqipe sipas tabelave në Jugun e Shqipërisë humb statusin si gjuhë shtetërore dhe quhet gjuhës pakice kombëtare.
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!