I ftuar në studion e ABC News, gazetari i pushteteve, Baton Haxhiu, ka folur në lidhje me zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të 25 prillit në Shqipëri. Ndër të tjera ai paraqiti edhe një sondazh, me anë të të cilit u shpreh se PS mund të fitojë pa asnjë problem 73 mandate, madje mund të marrë edhe 76, pa qenë nevoja për koalicion qeverisës në mandatin e tretë.

Haxhiu u shpreh:

Nuk besoj se do të ketë problem që PS të sigurojë 70+ mandate. Mendoj se PS mund të humbë një deputet në Durrës dhe një në Gjirokastër, por mund të fitojë një ose dy të tjerë në Tiranë, për të kompensuar. Partia Socialiste minimumi mund të ketë 73 mandate dhe maksimumi mund të shkojë deri në 76 mandate.

Lexo po ashtu:  Zbythet Ministri i Jashtëm i Serbisë, Daçiq: Ngritja e gatishmërisë luftarake, s’do të thotë ndërhyrje në Kosovë
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!