Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është kujdesur që video mesazhin që ka publikuar sot ta nisë me një porosi për liderin e LDK-së, Isa Mustafën, me të cilin assesi nuk po mund të merren vesh për koalicion.

Kurti, derisa është shfaqur i vetëm në sallën ku zakonisht i kanë mbajtur takimet me Isa Mustafën, për të njëjtin e ka lënë një lëng molle, ujë dhe një karrige të zbrazët, si porosi që po e pret për takim.

Ka më shumë se tre muaj se takimet e gjata në Kuvend të Kosovës në mes të Kurtit dhe Mustafës po përfundojnë par rezultat.

Ju pëlqen!

Mustafa madje ka thënë se nuk kanë pse të takohen më nga tre orë e të mos dakordohen për marrëveshje.

Në anën tjetër LV-ja ua ka bërë të qartë se nuk e pranojnë ofertën e Lidhjes Demokratike, që nënkupton shkarkimin e kryeparlamentarit

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!