Migjen Kelmendi, gazetari, publicisti, shkrimtari dhe rokeri i është bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës.

Aderimin në subjektin politik që drejtohet nga Kadri Veseli, Kelmendi e bëri gjatë një tubimi të PDK-së në Prishtinë.

Në një video të postuar në profilin e kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, Migjen Kelmendi shihet duke iu drejtuar simpatizantëve të partisë.

Ju pëlqen!

Ai tha para tyre se Kadri Veseli, është ikonë e luftës.

“N’kofsha unë ikonë e rock’n’rollit dhe e Prishtinës, Kadri Veseli është ikona e luftës, ikona e luftës kundër Milloesheviqit, një nga ikonat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, ka Kelmendi. /MekuliPress/ – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.