Gjithashtu do të preken edhe planet e Microsoft për CES 2021 dhe aktivitetin Build 2021 të kompanisë.

Microsoft është duke planifikuar të bëjë të gjitha aktivitetet e parashikuar deri më 2021 vetëm në formatin online për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Prodhuesi i softuerit tha në Mars se konferenca e zhvilluesve Build 2020 do të transformohet në një aktivitet dixhitale.

Ju pëlqen!

Kjo do të thotë se konferenca Microsoft Ignite do të jetë dixhitale në Shtator të këtij viti dhe pjesëmarrja e Microsoft në Computex 2020 nuk do të ketë një aktivitet fizik.

Gjithashtu do të preken edhe planet e Microsoft për CES 2021 dhe aktivitetin Build 2021 të kompanisë.

Kompania do të mbështetet tek evenimentet dixhitale dhe shërbimet si Microsoft Teams për të organizuar aktivitetet e parashikuara.

Lexo po ashtu:  - Sonte mund të jetë hera e fundit që i shikon njerëzit që do. Prandaj mos prit më, bëje sot sepse e nesërmja nuk vjen kurrë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!