Rexhep Selimi, kryetar i grupit parlamentar të Vetëvendosjes ka thënë se nuk është e vërtetë që mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti është thirrë për shkak sanksioneve të vendosura nga Amerika.

Ai tha se e vërteta e thirrjes së seancës është sponsorizimi përtej LDK-së për një marrëveshje të keqe që e pret Kosovën.

“Është e pasaktë që ka sanksione nga Amerika, janë një trillim, ose dëshirë në kohën e qeverisë Kurti nga ana juaj (LDK). S’është e vërtetë që thirrja e seancës është shkarkimi i Veliut e as për tarifën, është thirr me sponsorizim përtej jush për një marrëveshje të keqe që po e pret Kosovën që s’do të pranohej nga qeverisja Kurti. Ne e kemi ndarë mendjen më mire në koalicion me Kosovën se në koalicion me ju, shihemi në përballje tjera”, tha Selimi.

Lexo po ashtu:  Griep: Askush dhe asgjë nuk mund ta ndalë punën e Gjykatës Speciale
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!