Kreu i shtetit Ilir Meta u shfaq një moment gjatë tubimit me flamurin amerikan në dorë. Por i menjëhershëm ka qenë reagimi në Twitter i ambasadores së SHBA, Yuri Kim.

“U befasova kur pashë flamurin amerikan në “manifestimin” e sonte. Për të shmangur çdo konfuzion, dëshirojmë të sqarojmë se ndërsa SHBA mbështesin të drejtën e protestës paqësore, ne nuk kemi asnjë lidhje me “manifestimin”  sonte”, shkruan diplomatja amerikane.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!