Të prirur për të ndjekur ritet fetare janë edhe të rinjtë. Disa prej tyre thonë se janë nxitur nga mësuesit në shkolla për të frekuentuar xhamitë.
MCN sjell dëshmitë e tyre, por edhe qëndrimin e prindërve dhe drejtuesve të shkollave.

Lexo po ashtu:  Hoti sfidohet në tri interpelanca për Asociacionin, të pagjeturit dhe Ujmanin
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!