Marrja e vitaminave është një nga mënyrat më të mira për të luftuar çfarëdolloj sëmundjeje. “Unë personalisht i marr këto për të ulur rrezikun e infektimit me COVID-19 dhe për të zvogëluar ndërlikimet nëse sëmurem. Ata punojnë së bashku për të ekuilibruar sistemin tuaj monitor dhe për të mbështetur mushkëritë tuaja”, thotë eksperti shëndetësor Fred Pescatore.

Parandaloni pneumoninë me vitaminë C Pneumonia është e zakonshme me COVID-19, por vitamina C mund të zvogëlojë rrezikun e kontraktimit të infeksionit sekondar deri në 95 për qind sipas një studimi. Arsyeja? Ka aftësinë të shkatërrojë pneumoninë bakteriale dhe virale. “Unë marr dhe rekomandoj 3,000 miligram çdo ditë, por nëse nuk jeni duke marrë C, atëherë gradualisht punoni deri në atë dozë për të shmangur diarrenë”, thotë ai.

Sh katë rroni virusin me vitaminën D Vitamina D3 ndihmon qelizat e bardha të gjakut të shkatërrojnë viruset që depërtojnë në mushkëri, duke ulur rrezikun e infeksionit të frymëmarrjes me 64 për qind dhe ndërlikimet e COVID-19 shtatë herë. Ndërsa rrezet e diellit rrisin vitaminën D3, plotësimi siguron nivele të përshtatshme.

Lexo po ashtu:  MITE MBI USHQIMIN / Të hash shumë vezë të bën keq?
Ju pëlqen!

Mbroni mushkëritë me vitaminë A Vitamina e tretshme në yndyrë mban rrjedhjen e mukusit, e cila parandalon ngjitjen e viruseve, replikimin dhe sëmundjen tuaj, shpjegon Dr. Pescatore. “Unë do të filloja me 40,000 miligram të vitaminës A për dy ditë, pastaj 10,000 miligram çdo ditë pas kësaj”.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!