Shenja juaj e horoskopit përshkruan shumë nga tiparet e personalitetit tuaj seksual. A jeni tipi që ju pëlqen të vishni të brendshme seksi, të ndizni disa muzikë dhe qirinj përpara se të bëni dashuri? Apo, a jeni pak më konservatore, duke u siguruar që dritat të fiken, dhoma të jetë e errët, përpara se të futeni nën mbulesa dhe të lëshoni pasionet tuaja? Apo, jeni pak më të lirë dhe jokonvencionale, duke ndjenjur pa të brendshme, dhe duke u siguruar që lodrat tuaja seksuale të jenë në dispozicion të dashnorit tuaj? Shikoni shenjën tuaj dhe mësoni më shumë rreth vetes dhe kujtdo që ju intereson, për të parë nëse ka të ngjarë të jeni në përputhje.

Dashi (20 Mars – 19 Prill)

Njerëzit nga ajri janë padyshim janë aventureske dhe impulsivë dhe shumë prej tyre me entuziazëm e shijojnë aktin e një pushtimi seksual. Njerëzit e shenjës së Dashit e duan gjuetinë dhe priren të jenë ndjekësi në vend të ndjekurve. Ata janë të motivuar nga kënaqësia e menjëhershme seksuale dhe nuk e pëlqejnë shumë dramën apo lojën emocionale. Pasi të futen në të, ata kanë energji të madhe për seksin dhe bëhen pasionantë. Dashit i pëlqejnë t’i masazhojnë kokën dhe flokët, për t’i futur në gjendjen e duhur shpirtërore. Partnerët më të mirë seksualë: Dashi, Luani, Shigjetari, Binjakët, Peshorja, Ujori

Ju pëlqen!

Demi (20 prill – 20 maj)

Demi janë ndër më sensualët nga të gjitha shenjat e zodiakut. Seksi është më i pëlqyeshëm kur ato stimulohen në mënyrë sensuale nga (p.sh. ushqimi, muzika, arti, bukuria, prekja). Sidoqoftë, shpenzimi i parave për to mund të jetë një kthesë e madhe. Për shkak se mund të jenë pak dembelë, ata kanë tendencë të presin që seksi të vijë tek ata, në vend që ta ndjekin atë. Por kur janë të fejuar, ata kërkojnë një partner i cili mund të vazhdojë me pasionin e tyre të pafund. Po, ata janë praktikë, prandaj mos u shqetësoni, ata do të kenë një prezervativ gati. Ju mund t’i gjeni ato zotërues, nëse ju pëlqejnë shumë. Partnerët më të mirë seksual: Demi, Virgjëresha, Bricjapi, Gaforrja, Akrepi, Peshqit

Binjakët (21 maj deri 21 qershor)

Binjakët janë energjikë dhe argëtohen me seksualitetin e tyre. Ata kënaqen duke flirtuar dhe zhvilluar një raport seksi me objektet e epshit të tyre. Ato janë jashtëzakonisht imagjinare dhe do të marrin guximin për të bërë seks në vendet më të pamundura. (“Le të argëtohemi dhe ta bëjmë atë në shtratin e prindërve të mi.”) Meqenëse kanë tendencë të jenë shumë verbale, ata nuk janë të trembur kur flasin ndyrë. Ata e urrejnë të bëjnë gjëra monotone apo të mërzitshme gjatë raportit seksual, kështu që janë të prirur të eksperimentojnë dhe të ndryshojnë edhe gjërat në dhomën e gjumit. Partnerët më të mirë seksualë: Binjakët, Peshorja, Ujori, Dashi, Luani, Shigjetari

Lexo po ashtu:  Thesaret e panjohura të njerëzimit

Gaforrja (22 qershor – 22 qershor)

Ata janë shumë intuitivë dhe të aftë të kuptojnë se si t’i kënaqin të gjitha nevojat tuaja seksuale për sa kohë që ndjehen të sigurt. Nëse ndjehen të dashuruar, qasja e tyre për të bërë dashuri është krijuese dhe sensuale, si dhe pasionante dhe epshore. Ju mund t’i bëni ato për vete me një gjest të veçantë, një dhuratë sentimentale ose duke gatuar një vakt të shijshëm. Këto të fundit mund t’i bëjnë ata sugjestues ndaj stimulimeve të tjera orale të kënaqshme. Partnerët më të mirë seksual: Gaforrja, Akrepi, Peshqit, Demi, Virgjëresha, Bricjapi

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Luanët janë dashnorë pasionantë që mbështeten në sharmin dhe karizmin e tyre për të tërhequr një dashnor. Nëse ndjejnë një kimi romantike, ata mund të futen në lëvizjen e tyre të fuqishme seksuale. Ata janë argëtues, krijues dhe bujarë në dhomën e gjumit, por mund të bëhen edhe dramatikë, nëse nuk ndjehen sikur janë në qendër të vëmendjes. Për shkak të egos së tyre të brishtë, ata kërkojnë vërtetim të shpeshtë të madhështisë së tyre (p.sh. “Ëoë, ju jeni kaq i madh!” Ose “Ju dukeni si një model i Victoria Secret në atë veshje të brendshme!”). Por ia vlen, sepse do të shijosh natyrën e tyre të dashur, si dhe përpjekjet e tyre për t’ju joshur me parathënie që do të vazhdojë për tërë mbrëmjen. Partnerët më të mirë seksualë: Dashi, Luani, Shigjetari, Binjakët, Peshorja, Ujori

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Virgjëreshat kanë tendencë të duken të ëmbla, të dëlira dhe të pa interesuara në seks në pamje të parë. Por mos lejoni që t’ju mashtrojë sepse mund të jenë shumë seksualë dhe sensualë, veçanërisht kur ndjehen të sigurt. Ata duhet të gjejnë një ekuilibër midis të qenit të kënaqur dhe nevojës për gjërat që të jenë perfekte. Lajmi i mirë është se ata krenohen se janë të mirë në çdo zanat që ata praktikojnë, dhe bërja e dashurisë nuk është përjashtim. Sekreti është t’i bësh ata të pushojnë para seksit duke i prekur ose masazhuar ato. Partnerët më të mirë seksual: Demi, Virgjëresha, Bricjapi, Gaforrja, Akrepi, Peshqit

Lexo po ashtu:  Jeton më mirë kur nuk pret asgjë nga askush…

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Peshoret janë ndër shenjat më sensuale të zodiakut. Ata vlerësojnë gjëra të bukura dhe zakonisht janë mjaft të rafinuara me shije të shkëlqyera dhe ndjeshmëri delikate. Për shkak se ata janë jashtëzakonisht verbal dhe të shoqërueshëm, ata ndizen seksualisht përmes stimulimit mendor dhe parathënies verbale. Pasioni i tyre seksual ndizet nga fjala. Peshoret ngjallen seksualisht nga çdo gjë që i kënaq me estetikë: muzikë, art, modë, bukuri dhe restorante romantike. Ata e duan ambientin e një ambienti luksoz dhe i përgjigjen mirë parathënies që përfshin qirinj, nxitje verbale dhe prekje të ngadaltë. Partnerët më të mirë seksualë: Binjakët, Peshorja, Ujori, Dashi, Luani, Shigjetari

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Akrepët kanë një reputacion të merituar për të qenë joshës, me epsh dhe shumë seksualë kur vërtet janë të fejuar në një lidhje. Ata kanë tendencë të jenë tejet erotike, shpesh pak të çuditshëm sepse asgjë nuk është jashtë kufijve të dëshirave të tyre pasionante. Për shkak se ata nuk janë normalë në seks, ata duhet të ndiejnë një lidhje të thellë emocionale përpara se të bëhen vërtet intime. Shpesh ka një dramë dhe konflikt të madh në marrëdhëniet e tyre seksuale për shkak të natyrës së tyre poseduese dhe nevojës për fuqi dhe kontroll. Presin që ata t’ju zotërojnë si një shok shpirti, jo vetëm shoku i gjumit. Partnerët më të mirë seksual: Gaforrja, Akrepi, Peshqit, Demi, Virgjëresha, Bricjapi

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Shigjetarët janë Piter Pani i zodiakut. Ata janë endacakë dhe kërkues. Janë flirtues, simpatikë, të dashur dhe intelektualisht interesantë. Seksi është vetëm ideja e tyre për një kohë të mirë. Presin që ata të jenë gjallë, aventureske dhe nuk kanë frikë të provojnë diçka të re. Ata kanë tendencë të mërziten mjaft lehtë, kështu që ata kanë nevojë për spontanitet, dhe shpesh shumëllojshmëri në jetën e tyre seksuale. Ata janë argëtues, të dashur dhe sekreti i përfshirjes së tyre është të shmangin të qenit posedues ose të kufizojnë lirinë e tyre. Partnerët më të mirë seksualë: Dashi, Luani, Shigjetari, Binjakët, Peshorja, Ujori

Lexo po ashtu:  Princi Harry rrëfehet rreth vdekjes së Dianas dhe varësisë nga droga

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Bricjapët, megjithë natyrën e tyre konservatore të mbyllur, kanë një reputacion të merituar për të qenë një nga shenjat më seksi dhe sensuale të zodiakut. Mos kërkoni që ata të jenë në “shfaqje publike të dashurisë”. Por pas dyerve të mbyllura, ata mund të jenë pasionantë dhe me oreks të madh seksual. Ata janë të orientuar drejt qëllimit dhe mund të përpiqen t’ju bëjnë përshtypjen për të fituar zemrën. Bricjapët janë të durueshëm dhe kënaqen të kënaqin dhe joshin interesin e tyre të dashurisë. Si dashnore, ata kanë qëndrueshmëri të madhe seksuale dhe duan ta pëlqejnë dhe të kënaqen. Partnerët më të mirë seksual: Demi, Virgjëresha, Bricjapi, Gaforrja, Akrepi, Peshqit

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ujorët janë dashnorë jo konvencionale. Pavarësisht se janë partnerë besnikë, ata mund të jenë paksa të shkëputur emocionalisht kur janë në një lidhje seksuale. Ato janë origjinale dhe inovative dhe u pëlqen të provojnë gjëra të reja si një mënyrë për të mbajtur interesante seksin. Kështu që, nëse jeni tipi konservator që nuk ju pëlqen të eksperimentoni (p.sh. “Unë kurrë nuk do të provoja seks anal”) mund të dëshironi të merrni një kalim në një Ujor. Partnerët më të mirë seksualë: Binjakët, Peshorja, Ujori, Dashi, Luani, Shigjetari

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Me natyrën e tyre sensuale dhe befasuese, Peshqit nuk kanë asnjë problem të tërheqin partnerë seksual. Ata janë romantikë, të dëshpëruar për një shok shpirti, i cili vlerëson më shumë rëndësinë e dashurisë sesa seksin. Ato janë jashtëzakonisht sensuale, duke vlerësuar muzikë, poezi ose një dhuratë romantike si lulet ose një parfum aromatik. Sapo intuita e tyre u thotë atyre se kanë gjetur romancën e duhur, ata bëhen dashnorë imagjinarë seksualë që jetojnë për të kënaqur partnerin e tyre. Megjithatë, ata kanë një natyrë shumë të brishtë, kështu që shmangni bërjen e komenteve të dëmshme ose të pandjeshme që do të ndikojnë intimitetin që keni krijuar. Partnerët më të mirë seksual: Gaforrja, Akrepi, Peshqit, Demi, Virgjëresha, Bricjapi

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!