Lexo po ashtu:  Ministri i jashtëm i Greqisë, Dendias: "U deshën mbi 40 vjet bisedime që të arrihej marrëveshja për detin midis Greqisë dhe Italisë - Shqipëria, e cila i merr nga rruga ministrat e saj të jashtëm..."
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!