Angela Merkel më në fund e ka vënë maskën në paraqitjet e saj publike. Kancelarja gjermane hyri në dhomën e sipërme të parlamentit, duke veshur një maskë të zezë me mbishkrimin EU2020.de, adresën e një faqe në internet kushtuar marrjes së presidencës nga shteti i saj.

Merkel ishte kritikuar nga mediat pasi që nuk kishte dhënë shembull të mira ngase shihej në publik vazhdimisht pa maskë. Ajo ishte arsyetuar për këtë duke thënë se respektin distancën fizike.

Lexo po ashtu:  Kryeministri Kurti i përgjigjet Ramës: "Iniciativat rajonale nuk duhet të bëhen pa BE-në brenda"
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!