Jemi në prag të ardhjes së mërgimtarëve nga diaspora për pushime në vendlindje, në Kosovë.

Por përveç stresit që kanë për udhëtimin e tyre, shumica e familjeve nga diaspora kanë edhe strese të tjera. Ata e dijnë se me ardhë në Kosovë duhet me pasë pare, e pa pare nuk ka as pritje të ngrohtë familjare e madje as rrespekt e mirëseardhje nga familjarët në Kosovë.

Një mërgimtare si kjo që do ta shihni në këtë video la ra në hall të madh. Ajo I ka nda paret për pushime por paraprakisht I numëron se kujt duhet t’ua japë që në ditën e parë kur shkel në derë të familjes së saj.

Ju pëlqen!

“E shkreta unë…mezi I kam nda nja 1 mijë euro por, 100 duhet me ia dhanë nanës, 100 babës, 200 vllaut se nuk del me më marrë në aeroport, 100 kunatës se në vend i kërcasin unazat e shpinës e nuk na bon bukën, 100 motrës së madhe, 100 motrës tjetër…e çka po më mbesin mua veç 300 euro. E me 300 euro a kalohen pushimet oj motër?” shprehet e zhgënjyer kjo mërgimtare.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.