Historia e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot -Skënderbeut gjithmonë ka frymëzuar dhe do vazhdojë të frymëzojë shqiptarët gjithandej ku gjinden në këtë botë.

Kështu një shqiptar me banim në Gjermani, në nder të heroit të kombit shqiptar, i ka vënë emrin djalit të tij, Gjergj Kastriot, shkruan MekuliPress.

Foto është publikuar vetë nga babai i djalit.

Ju pëlqen!

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.