Historia e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot -Skënderbeut gjithmonë ka frymëzuar dhe do vazhdojë të frymëzojë shqiptarët gjithandej ku gjinden në këtë botë.

Kështu një shqiptar me banim në Gjermani, në nder të heroit të kombit shqiptar, i ka vënë emrin djalit të tij, Gjergj Kastriot, shkruan MekuliPress.

Foto është publikuar vetë nga babai i djalit.

Ju pëlqen!

Lexo po ashtu:  Çertifikatat martesore angleze për herë të parë lejojnë mbiemrin e nënës
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!