Mërgata shqiptare gjithandej ne diasporë,ndonëse jo nga dëshira e braktisen vendin e tyre,por nga përndjekja sistematike e dhunës e terrorit nga regjimet pushtuese e barbare ne vendin e tyre.Mirëpo përdëllim ne atdheun e huaj e me shumë sfida e ballafaqime nuk e shkëputen lidhja me vendlindjen e tyre.

Ndonëse ne ç’do kohe kur i kërkoj atdheu ishin të paret ata që ndihmuan vendin dhe populli,qofte me para qofte me organizimin të ndryshme dhe luftën Çlirimtarë qofte me investime dhe mbështetje të vazhdueshëm brenda dhe jashtë Kosovës të fuqizimit e ndërkombëtarizimin të saj.

Ndërkohe,nëse i shikojmë të hyrat e tyre vetëm ne ketë kohe të pandemisë që ka përfshi të gjithë botën, ndihma e tyre është tepër e mëdha që kapin shifrat milionëshe që kane dërguar ne vazhdimësi ne Kosovë.

Ju pëlqen!

Ndërkohë ardhja e tyre ne ketë kohe të festave të fund vitit është infuzioni me i mirë që i bahet ekonomisë së Kosovës dhe popullit të saj.Prandaj edhe është pjesa me e çmueshme e kombit shqiptar që duhet ç’do qeveri dhe populli i saj të jetë mirënjohës./Hysni Gashi/

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!