Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme fton të gjithë bashkëpunëtorët, partnerët dhe bizneset të ofrojnë ndihmën e tyre në këtë moment solidariteti për qytetarët në nevojë të prekur nga tërmeti.

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka publikuar llogaritë bankare ku të gjithë mund të kontribuojnë.

“Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme fton të gjithë bashkëpunëtorët, partnerët dhe bizneset të ofrojnë ndihmën e tyre në këtë moment solidariteti për qytetarët në nevojë të prekur nga tërmeti.

Ju pëlqen!

Kontributi juaj mund të jepet në këto llogari bankare:

Banka Credins
IBAN ne ALL (Lek): AL29 2121 1016 0000 0000 0030 0001
IBAN ne EUR : AL72 2121 1016 0000 0000 0030 0003
IBAN ne USD: AL02 2121 1016 0000 0000 0030 0002

“Kontribute vullnetare, Emergjenca ” në bankë të nivelit të dytë. Shqipëria Solidare”, thekson Cakaj.

Gjithashtu edhe Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Mjako ka ftuar të gjithë bashkëpunëtorët, shoqatat dhe bizneset të ofrojnë ndihmën e tyre në këtë moment solidariteti për familjet dhe qytetarët në nevojë të prekur nga tërmeti.

“Për t’i ardhur në ndihmë të gjithë familjeve të dëmtuara nga tërmeti kemi vendosur në dispozicion disa llogari bankare.
“Kontribute vullnetare, Emergjenca ” në banke te nivelit të dytë

Banka Credins
IBAN ne ALL (Lek): AL29 2121 1016 0000 0000 0030 0001
IBAN ne EUR : AL72 2121 1016 0000 0000 0030 0003
IBAN ne USD: AL02 2121 1016 0000 0000 0030 0002

Qendra operacionale është 24 orë në dispozicion, në numrat e kontaktit:

Arben Molla me nr. Tel 0672066541 dhe email arben.molla@aaf.mil.al
Erjon Shkembi nr. Tel. 0672015369 email erion.shkembi@aaf.mil.al

Gjithashtu janë në dispozicion për qytetarët edhe dy numrat për koordinimin e ndihmave materiale: +355 69 942 4317 dhe +355 67 411 0205”, thekson Majko.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!