Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në gusht të vitit 2015 e pati mbajtur një fjalim befasues para deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Ai, ndër tjerash, u thoshte deputetëve: “Deputetë të nderuar, ju ftoj të gjithëve që të votoni pro themelimit të Gjykatës Speciale!”, rikujton e pavarura MekuliPress.com.

Për themelimin e kësaj Gjykate, asokohe patën votuar deputetët e PDK-së, LDK-së, Lista Serbe dhe grupi 6+, shkruan MekuliPress.com. Pra janë të gjithë këta deputetë, që sot po bëjnë zhurmë, skandale, dhunë verbale e fizike dhe që po terrorizojnë opinionin publik për kinse përse egziston kjo Gjykatë Speciale.

MekuliPress ju risjellë listën e deputetëve që i thanë po themelimit të Gjykatës Speciale. Në këtë listë është edhe Vjosa Osmani, sot presidente e Kosovës:

Ju pëlqen!

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.