Mediat në Shqipëri kanë komentuar ngjarjen e mbrëmshme që rrjedhi nga Festivali i Birrës në Korҫë.

Si shkak i kundërshtimeve të qytetarëve pati ndërhyrje të policisë dhe të lënduar. Për këtë, mediat e korruptuara në Shqipëri ia kanë hedhur fajin kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, duke thënë se ‘debilat’ e Kurtit e prishën festën, 10 fëmijë u lënduan dhe u mbushën spitalet.

“10 fëmijë të lënduar në Korçë, nga gazi lotsjellës i debilave të Albin Kurtit që prishën festën e birrës. Mbushen spitalet”, shkruajnë mediat e korruptuara në Shqipëri sot

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.