Mediat në Shqipëri kanë komentuar ngjarjen e mbrëmshme që rrjedhi nga Festivali i Birrës në Korҫë.

Si shkak i kundërshtimeve të qytetarëve pati ndërhyrje të policisë dhe të lënduar. Për këtë, mediat e korruptuara në Shqipëri ia kanë hedhur fajin kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, duke thënë se ‘debilat’ e Kurtit e prishën festën, 10 fëmijë u lënduan dhe u mbushën spitalet.

“10 fëmijë të lënduar në Korçë, nga gazi lotsjellës i debilave të Albin Kurtit që prishën festën e birrës. Mbushen spitalet”, shkruajnë mediat e korruptuara në Shqipëri sot

Lexo po ashtu:  Mbaje mend nr 45. Është i Akademik Hysamedin Ferajt, themelues i departamentit të shkencave politike në Universitetin e Tiranës
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!