Me mjete të ndryshme (të parrezikshme), qytetarë të shumtë kanë dalur në ballkonet e tyre për të protestuar.

Kjo protestë, po mbahet kundër zhvillimeve të fundit politike në vend në kohë pandemie.

“Revolta dhe protestimi prej ballkonit e ka një simolikë të madhe dhe historike tek qytetarët e Kosovës. Gjatë viteve të 90-ta, qytetarët e Kosovës, nga ballkonet e dritatet e tyre kanë perdorur mjete të ndryshme të cilat krijojnë zhurmë për të shprehur revoltën ndaj sistemit shtypës të asaj kohe”, është thënë në thirrjen e shoqërisë civile për këtë protestë.

Lexo po ashtu:  Shqiptarët e Kosovës, në vendin e tretë për pajisje me pasaportën gjermane
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!