Ambasadori i Francës në Kosovë, Didier Chabert, ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit Lekaj, i cili ka thënë në një emision televiziv se “sikur t’isha ai që marrë vendime, sot ia kisha qu letrën e largimit”.

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Ambasadori Chabert në llogarinë e tij në Twitter ka shkruar se Ambasada e Francës e mbështet plotësisht Ambasadorin e Zvicrës.

Ju pëlqen!

Chabert ka shkruar se korrupsioni dhe nepotizmi janë plagë për Kosovë.

“Ambasada e Francës mbështet plotësisht Ambasadorin e Zvicrës. Korrupsioni dhe nepotizmi janë plagë për Kosovë”, ka shkruar Chabert.
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Kurti, Macronit: Kosova ka propozuar kornizën e përgjithshme të marrëveshjes
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!