Ish zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, ka rikujtuar arsyen pse është shkarkuar Ditmir Bushati nga detyra e ministrit të Jashtëm.

Postimi i plotë në Facebook:

Me qenë i verbër e mos me pasë sy në ballë nuk do të thotë mos me pasë tru me kujtu që Ditmir Bushatin e larguan nga Ministri i punëve të jashtme sepse refuzoi ndarjen e Kosovës, e çuni u be kryes detyre meqë publikisht në tv ka folur për ndarjen e Kosovës derisa shefi tij e kualifikonte si patetike pyetjen për krimet serbe ne Kosovë.

Lexo po ashtu:  "Glauk, ia nisën me m’sha"
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!