Këngëtarja me origjinë Shqiptare dhuroi spektakël mbrëmjen e djeshme në Festivalin e Këngës që u zhvillua në Pallatin e Kongreseve. Pas performancës së saj që ngriti gjithë sallën në këmbë, ajo mbajti një fjalim të shkurtër para publikut.

Eleni ka përshëndetur edhe gjyshen dhe gjyshin e saj që jetojnë në Vlorë.

“Nëna e gjyshi që janë të tani në Vlorë e më shikojnë mua: Ju dua shumë nëna dhe gjyshi, ju puth”, u shpreh këngëtarja.

Ju pëlqen!

Më tej ajo ka dhënë një mesazh të rëndësishëm për të gjithë:

“Kur isha shumë e vogël jetoja në Shqipëri, kam lindur në Fier, jam rritur në Vlorë dhe pastaj u zhvendosa në Greqi. Greqia është një vend i bukur dhe është atdheu im gjithashtu. Njerëzit në Greqi janë shumë të sjellshëm. Ata nuk janë racist dhe janë shumë humanë. Greqia është i vetmi shtet që i mban sirianët dhe nuk i përzë. Muzika i bashkon njerëzit, vendet. Jam shumë krenare që jam shqiptare dhe jam shumë krenare që jam rritur në Greqi”, përfundon Eleni Foureira.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.