Lexojini se me siguri do të gjeni situata të ngjashme me tuajën diku. Na ndodhin të gjithëve.

E vetmja gjë më irrituese se sa shpifësit, janë budallenjtë që i dëgjojnë ata.

Chris Jammi

Ju pëlqen!

Dikush që të buzëqesh pak si shumë para syve, me siguri që do të ngërdheshet pak si shumë prapa shpinës tënde.

Michael Johnson

Miqtë falsë janë si hijet: gjithmonë pranë teje në momentet më të ndriçuara të jetës, por nuk i sheh askund në orët më të errëta të jetës.

Habeeb Akande

Miqtë e vërtetë janë si yjet. Nuk i sheh gjithmonë, por janë gjithmonë aty.

Habeeb Akande

Frika nga diçka është në rrënjë të urrejtjes për të tjerët. Në fund, urrejtja do të shkatërrojë vetë urrejtësin.

George Carver

Miqësia është delikate si një gotë. Nëse thyhet, mund ta ngjisësh ndoshta, por do ketë gjithmonë të krisura.

Ne nuk humbasim asnjëherë miq. Thjesht mësojmë cilët janë të vërtetët.

Më mirë një armik i ndershëm se sa një mik i rremë.

Proverbë gjermane

Ndonjëherë nuk ndryshon njeriu. Bie maska.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!