Më i keqi analfabet është analfabeti politik. Nuk dëgjon, nuk flet në ngjarje politike pjesë nuk merr. Ai nuk e di se çmimi i jetës, çmimi i fasuleve, i peshkut, i miellit, i qirasë, i këpucëve dhe barnave varen nga vendimet politike.

Analfabeti politik është aq kafshë, sa shet edhe mend e fryhet si gjel
kur thotë “e urrej politikën”.

Por është i trashë dhe nuk e di trapi, se nga padija e tij politike
çfaqen kurvat, braktisja e të miturve, grabitësit dhe më i keqi i të gjithë horrave, që është politikani i pandershëm, mashtrues dhe i korruptuar,
që lëpin këmbët e ndërmarrjeve kombëtare dhe atyre shumëkombëshe./
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Pas 25 vjetësh plaçkitjeje, Kadastra nis regjistrimin e koçofoleve në Bregdet
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!