Kryeministri Edi Rama ka uruar mëngjesin e sotëm me dy postime për Ditën e Pavarësisë dhe Festës së Flamurit.

Së pari, kreu i qeverisë ka zgjedhur fjalët e mençura të Ismail Qemalit për flamurin.

“Flamuri i ynë, n’atdhenë t’onë të lirë. Rroftë flamuri! Rroftë Shqipërija”, citon Rama, pa komentuar më tej.

Ju pëlqen!

Pak minuta më pas, Rama ka postuar një tjetër foto të monumentit të pavarësisë, ku flamuri duket i ngritur në gjysmë shtizë.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.