LDK dhe PDK po organizojnë autobusë falas nga e gjithë Kosova për tubimet e tyre partiake, ndërsa Lëvizja VETËVENDOSJE organizonte autobusë falas për qytetarin për tu rreshtuar në mbrojtje të Republikës s së Kosovës.

Ja, ky është dallimi i madh logjik, filozofik e politik në mes të LDK-së e PDK-së në një anë, dhe VETËVENDOSJES në anën tjetër, në ndërtimin dhe mbrojtjen e shtetit , shkruan e pavarura MekuliPress.
MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!