Pamje të frikshme disa momente përpara përplasjes fatale që i mori jetën prezantuese Jessi Combs në shkretëtirën e Oregonit, javën e shkuar.

Në video duket tymi që del nga makina e sforcuar, në përpjekje për të thyer rekordin e vënë nga po vetë ajo në vitin 2013, kur kishte arritur 640 km/h po në Oregon, SHBA.

Një javë më parë, kur ndodhi edhe tragjedia 39-vjeçarja po tentonte të thyente rekordin e vet e t’i afrohej rekordit femëror të shpejtësisë të vendosur në vitin 1976 nga Kitty O’Neal me 825 km/h.

Lexo po ashtu:  Veton Berisha: Dua t’i bashkohem Vikingut
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!