Më 25 Mars 1927, vdiq luftëtari i madh Idriz Seferi. Ai mbetet në faqet e historisë sonë shqiptare si luftëtar i përjetshëm për liri dhe pavarësi, shembull patriotizmi për të gjithë brezat.

Lexo po ashtu:  Hartat mendore të serbëve
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!