Më 21 mars do të bëhet konstituimi i Kuvendit të parë Komunal të Tuzit ku do të zgjedhet Kryetari i Parlamentit.

Këshilltari i Kuvendit Komunal të Tuzit, Mark Lucgjonaj ka thënë që beson në një marrëveshje të shpejtë, ndërsa bisedimet për një koalicion do t’i vazhdojnë me Social Demokratet.

“Tani për tani, përkrahje per të bërë shumicën e kanë dhënë Partia Qytetare Demokratete, që kanë një këshilltare në K.U”, ka thënë Lucgjonaj.

Ju pëlqen!

 /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  CDU: Kosovën dhe Serbinë e presin vendime të vështira
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!