Oslo mbyllet, kjo është masa e re sociale që u vendos sot nga elita politike e kryeqytetit, shkruan MekuliPress.

– Ne mbyllim të gjitha palestrat, kinematë, teatrot, pishinat, terrenet e lojërave dhe të ngjashme, thotë Këshilltari i Qytetit të Oslos, Raymond Johansen, përcjell MekuliPRess.com

– Ne do të shqyrtojmë mbylljen e vendeve ku zhvillohen aktivitetet e kulturës dhe kohës së lirë brenda, thotë ai.

Ju pëlqen!

Të gjitha ngjarjet e në objektet e brendshme janë të ndaluara.

Fëmijët kësaj rradhe u kursyen: aktivitete të organizuara të kohës së lirë, trajnime noti, aktivitete të kohës së lirë janë të lejuara. Biblioteka do të jetë e hapur.

Lexo po ashtu:  Skenarët e Luftës në Ukrainë: Goditje e Kremlinit dhe vrasje e Zelenskiyt
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!