Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka mbledhur anëtarët e saj për të shqyrtuar vendimin e Gjykatës Supreme në lidhje me vendimin e Gjykata Supreme për numërimin e 4 mijë e 639 votave nga diaspora.

PZAP-ja po mban mbledhje me dyer të mbyllura dhe nuk ka lejuar mediet të marrin pamje në këtë takim.

Ndërkohë që kanë thënë se do të dalin më një qëndrim në lidhje me vendimin e Supremes.

Ju pëlqen!

Gjatë së premtes Gjykata Supreme e Kosovës ka miratuar ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje, për numërimin e votave të mërgatës.

Lexo po ashtu:  Oligarkët shqiptarë po rëndojnë jetën e qytetarëve/ Kurti: Çmimi i vajit në Kosovë më i larti në botë, është fryrje artificiale në dëm të konsumatorëve
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!