Pas tërmetit në Shqipëri që la të vdekur disa persona e shumë të tjerë të lënduar, në internet ka filluar mbledhja e parave për t’u dalë në ndihmë banorëve të shtetit shqiptar.

Në fondin e bërë nga “Fundjavë Ndryshe”, deri në momentin e publikimit të këtij lajmi janë mbledhur 858,608 dollarë.

Derisa, në fondin e nisur nga “Joq Albania” deri më tani janë mbledhur 126,130 dollarë. /GazetaExpress/

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!