Kryeministri Albin Kurti e ka pritur sot në qeveri ambasadorin amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, përjell MekuliPress.

Kjo është vizita e parë zyrtare që iu është bërë Kurtit në qeveri, pas emërimit si kryeministër i Kosovës.

Paraprakisht Kurti ka mbajtur mbledhjen e parë të qeverisë, derisa, ka vizituar edhe Prekazin legjendar.

Ju pëlqen!

Kosnett në anën tjetër për t’ia uruar detyrën e re ka vizituar mëngjesin e sotëm edhe kryeparlamentaren, Vjosa Osmanin.

Lexo po ashtu:  Serbia merr të drejtën e ndërtimit edhe për fabrikën e "Sinopharm" për prodhimin e vaksinës
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!