Në tubimin e Vetëvendosjes dje që mbajti në Gjilan, në sallën e stërmbushur me njerëz në foltore doli edhe deputeti i Bundestagut gjerman i cili foli hapur në mbështetje të Albin Kurtit për kryeministër.

Stefan Schwartze deputet i SPD-së në Gjermani tha se: “Kosova gjendet para një momenti historik, shpresoj që kryeministri i ardhshëm të jetë Albin Kurti”.  /MekuliPress/ Nëse e keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj!

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.