Një ndër problemet gjatë muajve të verës është pickimi nga mushkonjat.

Fëmijët e vuajnë më së shumti pasi rrezikojnë që të preken edhe nga alergjia si pasojë e pickimit.

Por përveç kësaj, ato janë potencial edhe për infeksione të ndryshme, ndaj duhet të keni kujdes.

Ju pëlqen!

Receta e mëposhtme të cilën mund ta bëni në shtëpi është perfekte kundër mushkonjave dhe do t’ju ndihmojë të parandaloni ato kafshime të bezdisshme të mushkonjave:

Përbërësit:

10 pika vaj limoni

15 pika vaji livandoje

1/4 filxhan lëng limoni

4 lugë çaji ekstrakt vanilje.

Në një shishe përzieni të gjithë përbërësit e listuar më sipër dhe mbusheni me ujë. Tundeni mirë, dhe me anë të një sprite lyeni trupin tuaj kur dilni jashtë.

Lexo po ashtu:  Ushqimet që nuk duhet t’i konsumojmë asnjëherë me stomakun bosh!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!