Është mbajtur Tha Fashion Awards 2021, dhe edhe në këtë ngjarje të madhe të modës, nuk ka munguar suksesi shqiptar.

Përderisa këngëtarja e famshme ka marr pjesë në këtë ngjarje të rëndësishme të modës, Çmimi BFC (British Fashion Council) ka shkuar për dizajneren shqiptare Nensi Dojaka.

Në Royal Albert Hall të Londrës ishin mbledhur stilistët më të mirë të botës, ku edhe u nderua me një çmim dizajnerja shqiptare, përderisa në këtë mbrëmje u kujtua edhe dizajneri Virgil Abloh, i cili vdiq pak ditë më parë.

Ju pëlqen!

Ndërkohë, KultPlus ju sjell të plotë listën e çmimeve që janë dhënë në këtë mbrëmje të modës

©MekuliPress/ Dhuro sot vetëm 1 euro dhe shpëtoje MekuliPress. Ndihmo gazetarinë e pavarur nga partitë politike dhe oligarkët. FOTO: No copyright infringement is intended.