Mastercard bllokon bankat ruse

Kompania e karteleve të kreditit ‘Mastercard’ deklaron se kanë bllokuar një sërë institucionesh financiare ruse nga rrjeti i tyre i pagesave. Arsyeja është pushtimi i Ukrainës nga Rusia, raporton The Guardian.

Mastercard do të vazhdojë të punojë me autoritetet në ditët në vijim, thuhet në një deklaratë të kompanisë.

Ju pëlqen!

Ata premtojnë gjithashtu se do të dhurojnë 2 milionë dollarë për punën humanitare.

Lexo po ashtu:  Reagon Kryeministri: Serbia po i përdorë qytetarët e Kosovës për të provokuar konflikt serioz
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!