Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka deklaruar dje se masa kryesore për kufizimin e epidemisë mbetet maska dhe distancimi social.

Po të zbatohen rregullat për dy tre javë do ulen shifrat. Ne duhet të bashkëjetojmë me virusin. Të vëmë maskën, distancën dhe higjienën, u shpreh Brataj.

Kjo është një këshillë deri më tani, por në kushte të tjera mund të kthehet në urdhëresë. Dhe nëse ndodh do të ketë pasoja edhe politike. P.sh pamjet bajate si kjo me sipër do të shmangen. Dhe do të ishte me interes te shihej ndërveprimi i politikës me njerëzit nën protokollin e dy pacientëve të mundshëm.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!