Një nga problemet më të shpeshta tek femrat janë rritja e ngadaltë e flokëve, por kjo është diçka që mund të rregullohet shumë lehtë.

Një nga maskat më të thjeshta me vetëm dy përbërës që do të rigjeneroj flokët tuaja është maska me vaj kokosi dhe mjaltë, shkruan “The Oprah Magazine”.

Kjo maskë do ju kthej shkëlqimin flokëve dhe do i bëjë më voluminoze.

Përbërësit:

Ju pëlqen!

Një lugë vaj kokosi

Një lugë mjaltë

Përgatitja:

Përzieni përbërësit në një enë të vogël deri të kombinohen mirë dhe të merrni një masë homogjene.

Aplikojeni në flokë të thara dhe fokusohuni në fundet e flokëve ku ato janë më së shumti të dëmtuara.

Lëreni në flokë për 30 minuta dje pastaj shpërlajini dhe i lani me shampo si zakonisht.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!