Ja, kjo është ajo kënga që të pushton e të rikthen në vlerat e kulturës dhe të artit shqiptar. Është ky rikthim i rrept, e i shumëpritur, i këngës e i melodisë shqipe nga balta e kiqit dhe shundit që ka mbërthyer hapsirën kulturore e artisitike të kombit shqiptar, shkruan MekuliPress

Pa tallava, pa sllavizma, pa greqizma, degjojeni e përjetojeni!

“THERRIME DASHURIE”

Te fala une njehere

Te fala une sa here

Ju pëlqen!

E dashur vetja ime , ku po shkon ?

E hedhur si monedhe e vogel

e pavlere e zbrita friken time ne stacion

Do me falesh por do t’jem e fort kete here

Do te qaj sapo te mbyllet ajo dere

Ref. Me ke dashur apo si ?

Cfare me dhe ne jete e di

Ca therrime dashurie

Isha vetem edhe me ty

Me lexo tani ne sy

te kam grisur fije fije

Ah moj zemer si s’ma dije

Me ke dashur apo si

Cfare me dhe ne jete e di

Ca therrime dashurie

Ai troket ne dere

Ta hap dhe kete here

E dashur vetja ime , mos guxo !

Te hodhi si monedhe

nuk qesha asnjehere

e zbrita friken time ne stacion

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Vetëfinancohemi! Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMONA sot me vetëm 1 Euro!