Giuseppe Marotta ka folur lidhur me Luataro Martinez dhe interesimin e Barcelonës për të.

Tash e disa muaj, emri i Lautaro Martinez lidhet me një kalim të mundshëm te skuadra e Barcelonës.

Forma e lartë e sulmuesit argjentinas ka bërë që interesimi për të të jetë i madh, megjithatë, duket se ai preferon qëndrimin në ‘Meazza’.

Ju pëlqen!

“Thashethemet për Barcelonën po humbin. Ajo që është e rëndësishme janë faktet. Dhe është fakt se Lautaro është lojtar i yni dhe se ai kurrë nuk ka shprehur dëshirën të largohet”, ka thënë Marotta, transmeton lajmi.net.

“Ai është djalosh serioz i cili nuk le zhurmat të influencojnë vendimet e tij. Ai kishte një periudhë të shkurtër, por në javët e fundit ai është përmirësuar dhe ka treguar përsëri kualitetet”, shtoi shefi ekzekutiv i Inter.

Barcelona thuhet se do të ofrojnë 70 milionë euro + Junior Firpo, për shërbimet e Lautaro Martinez.

Lexo po ashtu:  “6 pikë për kampionatin nuk janë shumë”, Conte motivon lojtarët para Sampdorias
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!