Ministria e Kulturës ndërmori ditën e djeshme një iniciativë të veçantë: “Hapni dritaret. Lëreni muzikën të hyjë në shtëpitë tuaja”, për t’i nxitur qytetarët të mos dalin nga shtëpitë dhe për t’u qetësuar sadopak shpirtrat e trazuar në kohërat e koronavirusit.

Thirrjes iu bashkuan dhjetëra artistë, të cilët kanë performuar nga ambientet e tyre të vetëkarantinimit.

“Artistët që na u bashkuan dje kanë qenë të shumtë dhe për këtë meritojnë një falenderim nga të gjithë ne”, shprehet ministrja e Kulturës, Elva Margariti.

Ju pëlqen!

“Qëndro në shtëpi, trego kulturën tënde”, ky është mesazhi që përcjell ministrja Margariti.

Sot ajo na sugjeron të dëgjojmë performancën e artistit Pashko Flutra.Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij. /atsh /

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!