Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka, ka konfirmuar për “Zërin” se janë mbledhur mbi 2 mijë qytetarë deri tani në provën për protestë.

“Pjesëmarrësit në këtë provë janë të të gjitha qyteteve, janë struktura dhe aktivistë të VV-së. Transportimi i tyre është bërë në mënyra të ndryshme, gjithmonë duke respektuar rregullat e IKSHKP-së”, tha ai, raporton Zeri.info.

“Nuk mund të them se sa do të zgjasë. Deri tani janë mbi 2mijë qytetarë të mbledhur në këtë protestë”, ka thënë Manxhuka për “Zërin”.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!