Analisti i çështjeve politike në vend, Imer Mushkolaj, ka hedhur dyshime mbi numërimin e votave të zgjedhjeve të 6 tetorit.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se “95% e votave numërohen për 2-3 orë, e tash KQZ’së po i duhen disa ditë me i numëru edhe pak që kanë mbete”.

Postimi i plotë:     

Ju pëlqen!

95% e votave numërohen për 2-3 orë, e tash KQZ’së po i duhen disa ditë me i numëru edhe pak që kanë mbetë. Qysh mos me dyshu?

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!